Kanalizasyon Terfi İstasyonu Tamamlandı

Kanalizasyon Terfi İstasyonu Tamamlandı

Komşu ilçelerimizden Yalıhüyük Karacakuyu mevkiinde yapımı tamamlanan terfi istasyonunda, test çalışmaları devam ediyor.

Yedibin metre mesafedeki suğla arıtma tesisine giden pissu hattı için, Yalıhüyük Karacakuyu Mevkiine son teknolojiyle yapılan terfi istasyonunda çalışmalar tamamlanırken, testlere geçildi. Çalışmaları yerinde inceleyen Komşu ilçemiz Yalühüyük Belediye Başkanı Hasan Koçer; “Geçtiğimiz yıl Arasöğüt mahallemizde açılan içme suyu kuyusu, 3,5 Km. İçme suyu hattı ve ardından Koski Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl Yalıhüyük pissu hatları tamamlanarak Karacakuyu mevkiinde terfi istasyonuna bağlandı. Bu terfi istasyonumuzdan da 7 Km. mesafedeki Ortakaraören’deki kanalizasyon arıtma tesislerine basılacak. Böylece İlçemizde hiçbir kötü koku ve çevre kirliği hissetmeden kanalizasyon arıtma tesisine gitmiş olacak. Bu hizmetleri İlçemize sunan başta Koski Genel Müdürümüz Ercan Uslu Beye, Ahmet Demir beye, Koski bölge sorumlumuz Ercan Altunbaş beye İlçe Başkanımız Mustafa Sezer beye teşekkür ediyor, Yalıhüyük ilçemize hayırlı olsun” dedi.

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Koski Bölge sorumlusu Ercan Altunbaş’da; Büyükşehir yasası ile birlikte Koski olarak büyük hizmetlere imza atılmıştır. Kanalizasyon olsun sondaj olsun, yeraltı su şebekeleri olsun büyük hizmetlere imza attık. Bu hizmetlerin en sonu Yalıhüyük’te terfi istasyonu dediğimiz iki salyongoz motorla 15 bar basınçla Ortakaraörende bulunan kanalizasyon arıtma tesisine aktarılıyor. Şuan çalışmalar tamamlandı. Testleri yapılıyor. Bu yapılan çalışmalarla birlikte etrafa pis koku yayılmayacak insan sağlığını olumsuz etkileyecek bir unsur kalmayacak. Bu çalışmalarımızda bizlere desteğini esirgemeyen başta Belediye Başkanımız Hasan Koçer’e İlçe Başkanımız Mustafa Sezer beye çok teşekkür eder, Yalıhüyük halkımıza hayırlı olmasını dilerim.’’ dedi.

Son teknoloji ile yapılan terfi istasyonunda, yedek ve asıl olmak üzere iki salyangoz Motor, kartlı Koski tanımlı teknik elamanlara uzaktan uyarı sistemi ile 15 bar basınçla kanalizasyon arıtma tesisine atık su bacak bir sistem olduğu kaydedildi.