Dahiliye Uzmanı Görevine Başladı

Dahiliye Uzmanı Görevine Başladı

80. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası ile hastanemize atanan İç Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Hande Oğul Hıncal hastanemizde poliklinik hizmet vermeye başladı.

Yeni iç hastalıkları uzmanımızın kurumumuzda göreve başlaması ile birlikte hastanemizde iç hastalıkları olarak poliklinik hizmeti veren hekim sayımız ikiye yükseldi.Uzmanlığını İstanbul Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi' nde tamamlayan Uzm. Dr. Hande Oğul Hıncal' a Başhekimimiz Op Dr. Halil İbrahim Taşcı yeni görevinde başarılar diledi.

Ayrıca Başhekimimiz Taşcı; ''HASTANEMİZİN HASTA SAYISI ARTIYOR '' diyerek, 2018 yılı ilk üç ayında toplam 20 bin 616 hastaya sağlık hizmeti sunulduğunu belirterek bu sayının geçen yılın aynı döneminde bakılan hasta sayısından yaklaşık 1500 kişi daha fazla olduğunu söyledi.

Hastanede gerçekleştirilen ameliyat sayısının da geçen yılın aynı dönemine oranla arttığına dikkati çeken Başhekim Taşçı, "Bozkır ve köylerinden hastanemize gelen vatandaşlarımızın Konya'da bulunan sağlık kuruluşlarına gitmelerine gerek kalmadan yaşadıkları yerde tıbbi ihtiyaçlarını karşılama hedefimizi büyük oranda gerçekleştirmeye çalışmaktayız." dedi.

Bozkır İlçesi'nin bulunduğu coğrafik bölge ve nüfusu göze alındığında tedavi süreçlerinin merkezde bulunan hastanelere gitmeye gerek kalmaksızın yapılabilmesinin son derece önemli olduğunu belirten Taşçı, "Vatandaşlarımız daha önceki yıllarda sağlıklarına kavuşabilmek ve tedavi olabilmek için Konya merkez ya da çevremizde bulunan büyük ilçeleri tercih ediyorlardı. Son dönemlerde hastanemizce yapılan düzenlemeler, hastanemize gerçekleştirilen yatırımlar ve atamalar sayesinde artık hastalarımız kendi evlerinin olduğu ortamlarda sağlıklarına kavuşuyorlar ve tedavilerinde hastanemizi tercih ediyorlar" şeklinde konuştu.