Çiftçilere Kümes Hayvanı Dağıttılar

Çiftçilere Kümes Hayvanı Dağıttılar

Bozkır Ziraat Odası tarafından geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda Bozkır-Ahırlı ve Yalıhüyük ilçelerimizde çiftçilere yine kümes hayvanı dağıtımı yaptı.

 Bozkır Ziraat Odası Başkanlığı tarafından bölgemizdeki çiftçilere geçtiğimiz yıl yumurta tavuğu, etlik hindi ve etlik civciv dağıtımı gerçekleştirmişlerdi. Bozkır Ziraat Odası yine bölgemizde bulunan ve talep eden çiftçilere aynı şekilde taleplerine göre, kümes hayvanlarının dağıtımını gerçekleştirdi.

Bozkır Ziraat Odası Başkanı Ali Köse konu ile ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamalarında, bölgemizdeki çiftçilere geçtiğimiz yıl olduğu gibi yine aynı şekilde geçtiğimiz hafta Cuma günü çiftçilerimize kümes hayvanı dağıtımı yaptıklarını söyledi. 

İlçemiz Kaymakamı Emre Öztürk’te Bozkır Ziraat Odası tarafından çiftçilere dağıtılan kümes hayvanlarının dağıtım merasimine katıldığı öğrenildi. Kaymakam Öztürk, çiftçilere dağıtılan kümes hayvanları ile ilgili şunları söyledi: “Bozkır Ziraat Odamızın çitçilerimize yönelik hizmetlerinin gelir sağlaması yönünden son derece önemli olduğunu, Başkan Ali Köse’ye, meclisine, yönetim kuruluna teşekkür eder, hizmetlerinin de devamı dilerim. Bizlerde Kaymakamlık olarak her zaman çiftçimizin ve üreticimizin yanındayız” diyerek ayrıldı.

Öte yandan Ziraat Odası Başkanı Köse’de, Kaymakam Emre Öztürk’ün çiftçilere dağıtılan kümes hayvanlarının dağıtım merasimine katılmasından dolayı memnun olduğunu belirtirken, Kaymakam’a teşekkür etti. Başkan Köse, Bozkır Ziraat Odasının, çiftçilerin, köylünün ve vatandaşların ilçe kaymakamından da çok memnun olduklarını Kaymakam’a ifade ettiği görülmüştür. 

Köse, göreve geldiklerinden bu yana her yıl düzenli olarak kümes hayvanı, hindi, tavuk, civciv, fidan patates tohumu getirdiklerini, amaçlarının bölge çiftçisinin kazanması olduğunu ve ek gelir elde etmeleri olduğuna da vurgu yaptı. Başkan Köse, “bizim ilkemiz de çiftçilerimize hizmeti daima ibadet saydık, saymaya da devam edeceğiz.” Şeklinde de ifadelerde bulundu.

Köse, sözlerini tamamlarken, çiftçilerin her zaman hizmetin en iyisine layık olduklarını, onların oda olarak kendilerinin ve herkesin can damarı olduklarına da değinirken, “çiftçi olmazsa olmaz. Çünkü bir bardak çayda bile onların alın teri vardır. Onların hakkı hiçbir zaman ödenemez” diyerek gazetemiz muhabirine açıklamalarda bulundu.